Uncategorized @sk

Kde hľadať inšpiráciu na zdobenie tort?

Inšpirácie na zdobenie torty | Cukráreň Elezi

Kde hľadať inšpiráciu na zdobenie tort?

Či už patríte pri tvorbe a zdobení tort k nováčikom alebo profesionálom, vždy vás to tiahne k novým nápadom, myšlienkam a tipom, ako vytvoriť zo sladkej dobroty dielko, ktoré pohladí každé ľudské oko.

Ak aj vy túžite po nových inšpiráciách, nebojte sa učiť a nasávať nové techniky a štýly, pomocou ktorých obohatíte svoje doterajšie vedomosti a zároveň spresníte svoje techniky. Kde nájsť tie najlepšie tipy na zdobenie tort? My vám ich radi predstavíme.

Web náš každodenný

Najlepšie inšpirácie nájdete, ako inak, na webe. Ten je plný rôznych variácií a možností, ktoré vám otvoria okno do sladkého sveta tort. Obávate sa, či nezačnete druhých iba kopírovať? Zahoďte tieto starosti a pokúste sa vytvoriť vlastný štýl. Stačí, ak skĺbite viacero inšpirácií, pozriete sa do vlastného srdca a na kĺb tomu, čo vás skutočne baví, a strach pri zodbení torty bude fuč čo nevidieť.

Na webe ste každý deň, skúste na ňom objaviť zákutia, vďaka ktorým bude váš štýl zdobenia sladkého originálny. Kde teda hľadať?

Blogy, instagram, pinterest

Web je plný zaujímavých osobností a ľudí, ktorí radi pomôžu a dokonca aj skonzultujú vaše predstavy. Nebojte sa navštíviť stránky slávnych umelcov, či on-line agentúry pre nevesty, alebo aj blogy obyčajných ľudí, ktorí sa rozhodli zverejniť svoje nápady a tajomstvá, aby obohatili ďalších.

Máte facebook, alebo ste na inej sociálnej sieti? Veľa ľudí našlo inšpirácie práve tam, a aj takto dokázali rozvinúť svoj talent. Poznáte instagram? Ak nie, je na čase zoznámiť sa s ním. Prihlásiť sa k nemu môžete pokojne aj cez facebook alebo gmail účet. Potom už stačí iba zbierať nápady. V neposlednom rade môžete nájsť vhodné podnety a myšlienky aj na  videách, v televíznych programoch, či dokonca v časopisoch venujúcim sa zdobeniu zákuskov a tort.

Najväčšia zberňa nápadov

Zoznámte sa s Pinterestom. Najväčšou zberňou nápadov, ktoré si môžete ukladať. Funguje jednoducho, keďže sa tu môžete ľahko prihlásiť prostredníctvom svojho google účtu. Po zaregistrovaní a následnom logine vám stačí napísať do hľadáčika, čo potrebujete. V našom prípade ide o zákusky a torty. Toto slovíčko môžete zadať aj v angličtine (cakes, decorate/ decorating cakes) a objaví sa vám nespočetné množstvo obrázkov.

Najlepšie na tom je, že si ich nemusíte ukladať do počítača. Pinterest totiž funguje ako nástenka nápadov a vašich projektov, ktoré chcete uskutočniť. Ak sa vám ktorákoľvek fotografia alebo postup páči, stačí ak v pravom hornom rohu obrázka kliknete na slovíčko save.

Následne si kliknete na svoj profil, a môžete si prezerať svoju nástenku  plnú fotografií a projektov tort, ktoré sa vám tak páčili a ulahodili vám.

Ako sa stať nezabudnuteľným

Zdobenie tort býva asi najnáročnejšou prácou na celej torte. Každý cukrár chce byť so svojím dielom nezabudnuteľný a chce, aby si jeho štýl ľudia navždy zapamätali. Áno, vzhľad je dôležitý, ale čo chuť torty, jej ingrediencie a práca? V dnešnej dobe sa už málo ľudí orientuje na dobre odvedený obsah v podobe chutnej torty. Ako správne vybrať narodeninovú tortu vám tieže vieme poradiť.

A preto je na mieste tvrdenie, že menej je niekedy skutočne viac. Skúste zapojiť do svojej práce poctivosť, kvalitné suroviny a radšej sa zamerajte na to, aby všetkým naokolo spôsobila nebíčko v papuľke. Namiesto konzervantov použite pravú čokoládu, živočíšnu šľahačku, ľahký krém alebo pravý marcipán. Nezabudnite, že príliš veľa farieb v podobe umelých ochucovadiel a farbív tortám pridá zbytočne veľa chémie a málo prirodzenosti a ľahkosti. Naopak, skúste pri zdobení využiť skutočne jedlé ingrediencie, ako sú čerstvé ovocie, orechy a čokoláda, či domáce cukríky. Využiť však môžete aj dary prírody ako sú kvety, šišky, listy, gaštany, šípky či dokonca konáriky. Nebudete ani vedieť ako, a vďaka týmto jednoduchým veciam vyčaríte zo svojej torty nezabudnuteľný skvost, na ktorý si všetci budú pamätať vďaka chuti, ale aj nevšednému zdobeniu.

Poctivé, jednoduché a zároveň krásne torty

Myslíte si, že na Slovensku je v súčasnosti ťažké nájsť tortu s týmito tromi vlastnosťami? Vyvedieme vás z omylu.

Elezi je cukráreň v Bratislave, v ktorej je na prvom mieste poctivosť a chuť, ktorá ihneď ulahodí vašim chuťovým pohárikom. Jednoduchosť zdobenia torty zaručí krásu a zároveň nemusíte mať strach ani vtedy, keď ju budú chcieť zjesť vaše deti. Zaručí to pravý poctivý marcipán, žiadnych umelých prísad a konzervantov sa taktiež nemusíte obávať. Len prirodzená chuť a krása. Čo vám budeme ďalej písať, zistite to sami a navštívte nás!