Inšpirácie

Svadobná torta ako dar

Svadobná torta | Cukráreň Elezi

Večná dilema všetkých pozvaných hostí je svadobný dar. Polovica z nich to vyrieši peňažným darom a druhá staví na hmotný, skutočný dar. Čoho ste zástancom vy?

My si myslíme, že skutočné darčeky sú najlepšie. Stojí za nimi príbeh, a manželia na vás aj vďaka nemu nezabudnú. Čo môže byť tým pravým svadobným darom? Predsa svadobná torta! Ako vybrať tú pravú? Pozrite sa na to s nami!

Vďaka svadobnej torte sú starosti preč

Vďaka torte vám odpadnú všetky starosti týkajúce sa svadby. Tortu si totiž môžete jednoducho objednať a doviezť na miesto konania svadby a zároveň zabezpečiť, aby bola celý deň v chlade.

Nemusíte ju nosiť v aute, obávať sa, či sa po ceste nerozpadne, alebo nosiť ďalšie tašky navyše. Starosti sa vám obmedzia už len na to, čo si oblečiete, obujete, prípadne akú kyticu kúpite neveste. Dobre sa to číta, však?

Ako vybrať tú správnu svadobnú tortu

Stačí, ak dobre poznáte ženícha a nevestu. Viete o nejakých spoločných záľubách alebo niečo o tom, ako sa dali dokopy? Vytvorte tortu s príbehom, na ktorú nezabudnú.

Opýtajte sa na výzdobu, či na to, v akom duchu sa bude niesť celá svadba a prispôsobte tortu a jej dizajn práve týmto faktom. Torta tak bude dopĺňať celý svadobný priestor a bude sa určite páčiť aj všetkým hosťom.

Nápadov na tvar, farby torty môže byť veľa, preto sa ich určite nebojte a dajte si poradiť. Ak tým nechcete otravovať snúbencov, opýtajte sa ich najbližších na to, čo sa im páči, čo je pre nich typické, prekvapenie tak môže byť dvojnásobné. Zistiť by ste si mali aj ich obľúbencov medzi plnkami. Milujú ľahké tvarohové plnky, čokoládu alebo radšej jemné maslové a pudingové náplne?

Prekvapte ich chuťou! Fantázii sa medze nekladú a dobrý cukrár sa vie prispôsobiť akýmkoľvek požiadavkám a vytvoriť tak z torty umelecké dielo.

V jednoduchosti je krása, pri svadobnej torte to platí dvakrát

A práve tú skrýva poctivá torta. Dajte si záležať, aby nebola len pastvou pre oko, ale aby sa na jej chuť nikdy nezabudlo.  Zamerajte sa na klasickú tortu z kvalitných slovenských surovín, ako sú domáce vajcia, pravé maslo, čerstvé ovocie, živočíšna šľahačka. Výnimočnú a originálnu chuť torty zabezpečí jedine poctivá ručná práca a suroviny bez konzervačných látok či umelých farbív.

Myslite aj na to, že tortu budú jesť aj tí najmenší. A preto by ste si mali na výbere poctivej torty záležať dvojnásobne. Radšej si vyberte jednoduchosť ako štýlovosť plnú chémie a presladených plniek plných konzervantov.

Svadobné torty vedia byť aj trendy

Medzi populárne svadobné torty patria v súčasnosti nahé troty a polonahé torty. Niečo viac o téme Nahé torty. Prečo sú také obľúbené?

Vďaka jednoduchej príprave, ľahkým plnkám a čerstvému ovociu. Ich dokonalosť spočíva aj v tom, že je na nich jedlé úplne všetko. Taniere na svadobnej hostine tak môžu zostať celkom prázdne, bez cukrových ozdôb plných neželaných umelín a farbív. Ak ste však za marcipánové torty, pokúste sa nájsť takú, ktorá je z pravého marcipánu, a bez napodobenín. Práve tieto „akože“ marcipány môžu pôsobiť honosne, no poctivosť a pravá chuť toho pravého vám môže potom časato pri torte chýbať.

Tip na poctivú svadobnú tortu v Bratislave

Aby všetky svadobné prípravy prebehli v poriadku, nechajte tvorbu svadobnej torty na skutočných profesionálov. Nájsť poctivú cukráreň v Bratislave nemusí byť vždy jednoduché. Riaďte sa chuťou, ručnou prácou, poctivými surovinami. Nositeľom týchto atribútov je aj Cukráreň Elezi.

Urobte zo svadby svojich blízkych nezabudnuteľný chuťový zážitok so svadobnou tortou od Elezi!