Uncategorized @sk

Ako vybrať správnu narodeninovú tortu?

Narodeninová torta | Cukráreň Elezi

Tak ktorá je tá správna narodeninová torta?

Špeciálny deň, ktorý je iba raz v roku, a ktorý si chce každý užiť so všetkým, čo k nemu patrí. Darčeky, rodina, priatelia, spoločné stolovanie, ale aj sladká pochúťka v podobe torty. Tá je naozaj posledným bodom programu aj so sfúknutím sviečok, či s nejakým iným špeciálnym rituálom. A nasleduje jej konzumácia. To, či ostanú taniere prázdne alebo nie, vieme ovplyvniť. Správnym výberom narodeninovej torty, ktorá nemusí zaujať výzorom, ale svojou neopakovateľnou chuťou, na ktorú budete naveky spomínať. Ako vybrať tortu, ktorá zaujme všetky vaše chuťové kanáliky? Pozrite sa na to spolu s nami!

Chuť torty verzus dizajn torty

Určite je pre vás pri výbere narodeninovej torty dôležitý výsledný efekt. Ako sa zatvári váš blízky, keď ju uvidí, ako sa mu rozžiaria oči, a ako sa s ňou zveční na fotke. My ľudia sme raz takí. Často sa pozeráme na vonkajšok, a zabúdame na to, čo je naozaj dôležitejšie. Vnútro. V našom prípade náplň narodeninovej torty a to, ako chutí, alebo z čoho je zložená. Pretože, aj keď nás uchváti jej dizajn, no chuť nás úplne sklame, pokazené môžu byť aj celé narodeniny. Naša prvá rada teda znie takto: zamerajte sa na chuť. Zabudnite na ťažké margarínové plnky, kupované cukrárske ozdoby, ktoré síce zabezpečia perfektný dizajn, no v ústach či v žalúdku spôsobia katastrofu plnú chémie. Ak poznáte človeka, ktorému chcete tortu darovať a aj jeho chute, urobte mu po vôli. Či už miluje ovocie, kávu, alebo čokoládu, a vy ich naopak neznášate, urobte radosť jeho chuťovým pohárikom, a dajte mu narodeninovú tortu s jeho obľúbenými sladkými dobrotami.

Detské radosti

Vybrať správnu narodeninovú tortu pre dieťa je ťažké. Väčšina rodičov totiž pozerá na to, ako svoje ratolesti upútali očami. A tak sú na svete fondánové torty obrovských rozmerov s ich obľúbenými postavičkami, hrdinami alebo hračkami. Ok, môže byť. Chcete však svoje dieťatko skutočne potešiť? Upečte mu tortu sami. Pokojne môže byť pri tom, aby videlo, ako vám na ňom záleží. S akou precíznosťou robíte každé jedno poschodie, a trápite sa aj s tým, aby na nej bolo dokonalé úplne všetko. Viete, akou ďalšou výhodou bude oplývať vaša tortička? Poctivosťou, ktorá spočíva vo výbere surovín a v tom, že jednoducho viete, z čoho je torta zložená a nebudete len naslepo hádať, čo sa v nej nachádza, či je všetko čerstvé, vrátane šľahačky a ovocia. Deti sa vedia tešiť z každej maličkosti. A je im úplne jedno, či má torta štyri poschodia alebo dve. Spravte im poctivé narodeniny, na ktoré nezabudnú.

Dospelí a torty?

Dospelí a narodeniny? Uspokoja sa predsa so všetkým. No niektorí z nich môžu byť náročnejší. Ako ich prekvapiť? Skúste trendy nahé a polonahé torty, na ktorých bude jedlé úplne všetko. Ak chcete, aby upútali aj dizajnovo, dajte si na ňu vyrobiť výrezy s nápisom Happy birthday, či prekvapte niečím omnoho sofistikovateľnejším a výnimočnejším. Opäť si dajte záležať skôr na tom, aby bola poctivá, z kvalitných surovín, a aby viac prebudila chuťové bunky, ako tie zrakové.

A čo tak poctivá narodeninová torta z cukrárne?

Myslíte si, že takéto už dnes neexistujú? Vyvedieme vás z omylu. Ak túžite po poctivej narodeninovej torte pre svoje deti, blízkych či priateľov, nájdete ju v Cukrárni Elezi. Čakajú na vás domáce korpusy, lahodné plnky, pravý marcipán, všetko z poctivých a čerstvých slovenských surovín najvyššej kvality. Ak teda túžite po torte ako od babičky, ste na správnom mieste.

A na záver k narodeninovým tortám

Každé narodeniny si zaslúžia poctivú narodeninovú tortu, ktorá sa rozplýva na jazyku, a v srdci zanechá teplučké miesto a spomienky… Napíšte nám ako ste vy hľadali narodeninovú tortu pre vašich blízkych a ako to nakoniec dopadlo.