Plnený perník poliaty čokoládou Elezi Cukráreň Bratislava

Viac pohľadov

Perníky plnené džemom

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

0,00 €

Dostupnosť: Na sklade

SKU: 1000016

Poctivé mäkkučké perníky vyrobené podľa tradičnej receptúry.


- slovenský med od včelára
- slovenské maslo
- belgická čokoláda
- džemy so 40% podielom ovocia

0,00 €

Čo je to perník a perníkové pečivo?

Perníky - už z názvu (pôvodne peprník) vidíme, že najdôležitejšou súčasťou perníkového cesta je okrem medu a múky, medovníkové korenie.

Perníkové cesto a sladké produkty z neho patria medzi tradičné trvanlivé vianočné pečivo. Príprava je špecifická dobou tzv. dobou odležania. Odležanie je nutné pre fermentáciu a prepojenie pojiva v ceste a medovníkového korenia.

Naše staré mamy tomu hovorili doba, kedy si cesto musí “oddýchnuť”. Doba odležania sa recept od receptu líši. Perníkové cesto necháme “oddychovať” minimálne 24 hodín pred ďalším spracovaním a pečením.


Aký je rozdiel medzi perníkom z Cukráreň Elezi v Bratislave a medovníkom kúpeným na kolotočoch počas vinobrania a hodov?

Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá a netradične si pýta len otázku. Kedy naposledy ste si kúpili prekrásny medovník a bol mäkký a jemný?

Tradičná receptúra s obsahom medu a ďalej postup prípravy cesta na vianočné perníky nám potvrdila, že počas doby trvanlivosti (2 mesiace od balenia konečného produktu) zaručuje, že perník bude svieži a nie tvrdý a suchý.


Prečo práve Perníky od Elezi?

Tradičné perníky vyrábané výlučne ručne a len z najkvalitnejších slovenských surovín, podľa tradičných receptúr overených časom a spokojnosťou našich dlhoročných zákazníkov.

Veríme, že aj u vás dostaneme šancu ukázať vám ten pravý rozmer ako má perník počas doby trvanlivosti nielen chutiť, ale aj vyzerať. Perníky od Elezi ponúkame v mnohých variáciách, tvaroch a zdobení. Vianočné voňavé a mäkkučké perníky prezentujeme tvarmi ako stromček, rybička, hviezda, zvonček a ďalšie.

Trvanlivé vianočné perníky vrele odporúčame ako vianočný darček pre firemných partnerov, zamestnancov či rodinných príslušníkov a známych. Originálny darček v podobe vkusne zabaleného setu lahodných perníkov vie vždy potešiť a hlavne vyčariť úsmev na tvári. Čo viac poteší ako voňavý mäkký originálny perník?

 

Aké druhy vianočných perníkov ponúkame?

Vianočný perník

Vianočný perník s orechom

Vianočný medový perník

 

Aké tvary vianočných perníkov pre vás pečieme?

Vyberáme tematicky podľa obdobia, kedy sa pripravuje. V predvianočnom období je to téma Vianoc a zimy, napr. Hríbik, hviezda, srdce, koliesko a rôzne iné. Pri objednávke perníkov mimo predvianočnej a veľkonočnej sezóny volíme neutrálne zdobenie. Samozrejme vzory a tematika závisí od vašich osobných preferencií a požiadaviek. Mimo sezóny veľkonočných perníkov a vianočných perníkov odporúčame produkty z tejto rady objednávať aspoň 5 pracovných dní vopred. V záujme zachovania najvyššej možnej čerstvosti a kvality, perníky mimosezónne nevyrábame na sklad.


Ako pre vás vieme vianočné perníky ozdobiť?

Na čo sme hrdí, vianočné perníky, ako aj čajové pečivo je u nás výhradne ručná práca, čo je samozrejme spozorovateľné aj v malých odchýlkach pri porovnávaní jednotlivých kusov z danej rady.


Zloženie Perník:

cesto: hladká múka, med, cukor, slovenské maslo, vajcia, kypriaci prášok do pečiva, sóda bikarbóna, perníkové korenie

Zloženie Perník s orechom:

cesto: hladká múka, med, cukor, slovenské maslo, vajcia, kypriaci prášok do pečiva, sóda bikarbóna, perníkové korenie

zdobenie: polovica vlašského orechu

Zloženie Perník plnený:

cesto: hladká múka, med, cukor, slovenské maslo, vajcia, kypriaci prášok do pečiva, sóda bikarbóna, perníkové korenie

plnka: ovocné džemy so 40% obsahom ovocia

zdobenie: belgická čokoláda, vlašský orech, kokos

 

Čím plníme veľkonočné perníky

Plnené vianočné perníky plníme džemom výhradne s vysokým obsahom ovocia ( až 40%) a nízkym obsahom aditív a stabilizátorov.

Druhy džemov vo vianočnom perníku:

  • jahodový džem

  • slivkový džem

  • marhuľový džem

  • hruškový džem

  • lesná zmes džem

  • čučoriedkový džem

 

Balenia vianočných Perníkov

 

Najjednoduchšie balenia vianočných perníkov

  • Vianočný perník: 250g - balené v celofánovom sáčku so stuhou alebo zatavené v celofánovom sáčku

  • Vianočný medový perník: 100g - zatavený v celofánovom sáčku

  • Vianočný plnené perníky: 500g - balené v plastovom obale


Balné a obal je zarátané v cene.


Špeciálne balenia vianočných perníčkov - vhodné ako Darček

Za špeciálne tzv. darčekové obaly vianočných perníkov považujeme sezónne ladené obaly vyrobené z materiálov ako plech, papier alebo napríklad drevo.

V prípade záujmu o netradičné balenie máme pre vás pripravených nespočetne veľa možností. Obalový materiál je prevažne skladom. Vzorky vieme pripraviť do niekoľkých pracovných dní na požiadanie. Veľmi radi vaše predstavy odkomunikujeme, poradíme vám. Neváhajte nás prosím kontaktovať, telefonicky alebo emailom.link

Požadovaný vzhľad, obsah a cenu vám radi upresníme po definovaní výberu druhu, množstva a konkrétneho obalu.


Cena vianočných perníkov

Cena vianočných perníkov je definovaná za 1 kilogram (1 kg prezentujeme ako čistú váhu produktu bez obalu a obalového materiálu). Cena za obal nie je zarátaná v uvedenej cene. Pod pojmom vianočné perníky my rozumieme všetky produkty viditeľné v kategórii Vianočné perníky.


Chcete vedieť čo kupujete? Chcete vidieť ako konečný produkt, vianočný perník vyzerá ešte pred zakúpením?

V prípade záujmu nás prosím neváhajte navštíviť v našej celoročne otvorenej prevádzke Cukráreň Elezi Bratislava Vajnory.

V predvianočnom období už začiatkom októbra rozbiehame prípravu na vianočnú sezónu. Ochutnávkové vzorky vianočných perníkov alebo vianočného čajového pečiva dostávate automaticky ku káve. Neváhajte sa opýtať, radi vám o aktuálnej ponuke povieme viac.  

Recenzie od zákazníkov

Napíšte vlastnú recenziu

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').