História - Cukráreň Elezi Bratislava

 

 


 


Zmrzlina elezi Koun  Poctive torty z Cukraren elezi Bratislava  Zakusky len poctive Cukraren Elezi Bratislava 

- Prerábka obchodných priestorov Cukrárne Elezi v zime v roku 2016 - 


Doba prináša inovácie a náročnych zákazníkov. Zákazník okrem kvality produktu očakáva aj servis a úsmev. Dobrý produkt, útulná cukráreň a priateľský servis je podľa nás trojkombinácia faktorov zaručujúca spokojného a hlavne vracajúceho sa zákaznika. V zime na prelome rokov 2015/2016 obchodné priestory cukrárne Elezi prešli rozsiahlou rekonštrukciou. Zväčšenie a zútulnenie predajného priestoru si vyžiadali zásahy do statiky budovy. Okrem estetickej stránky bola nutná výmena vykurovacieho systému a systému klimatizácie. Značná investícia išla do nového cukrárensko-zmrzlinového pultu špičkovej kvality. K zútulneniu prostredia iste prispieva aj celostropné osvetlenie.


Cukráreň EleziZmrzlina elezi Koun  Poctive torty z Cukraren elezi Bratislava  Zakusky len poctive Cukraren Elezi Bratislava 

- Rozšírenie výroby a presun do väčších priestorov v prímestskej časti Bratislava, Vajnory - 

 

V roku 2004 sa blíži budovanie prevádzky na Roľníckej 51 postupne k záveru a začala sa napĺňať idea rodiny rozšíriť produktovú ponuku o klasickú cukrárenskú výrobu, ktorá z historického hľadiska k výrobe zmrzliny vždy patrila. Postupom času prichádza nutnosť inovovať a prinášať do beztak kvalitného produktového porftólia novinky. Stavebnými úpravami a so zväčšením priestorových kapacít prichádza aj rozšírenie ponúkaného portfólia. Rozšírenie sezónnej výroby a predaja zmrzliny hlavne o celoročnú cukrárenskú produkciu - zákusky, čajové pečivo, perníky, slané pečivo, klasické torty, zákazkové torty a pečenie.


Staré Vajnory


 

  Zmrzlina Elezi  Zmrzlina Elezi  Zmrzlina Elezi

- Nové miesto, nové možnosti, v mestskej časti Ružinov Bratislava - 

 

V roku 1996 boli priestory na Rajskej ulici opustené z dôvodu havarijného stavu budovy a firma postavila novú budovu na Martinčekovej ulici oproti hotelu Astra. Nová vlastná prevádzka, výrobňa zmrzliny spojená s predajňou funguje stále dodnes. Malá útulná cukráreň teraz už len počas letných meisacov ponúka Zmrzlinu a obmedzený počet druhov zákuskov a Slaného pečiva. Pobočka na Martinčekovej ulici slúži aj ako miesto pre možnosti vyzdvihnutia objednávok, pre zákazníkov z blízkeho okolia.  Skladá sa z predajne, výrobne, skladu, šatne a sociálnych zariadení. Budova je vo vlastníctve firmy.  Po čase sa Cukráreň z rozmerových dôvodov stala pre firmu nepostačujúcou, hlavne z pohľadu výroby. Firma Elezi od roku 1998 postupnými krokmi pripravovala presun a rozšírenie výroby do vlastných priestorov vo Vajnoroch na Roľnícku ulicu 51 v Bratislave.


Martinčekova


 

Zmrzlina Elezi  Zmrzlina Elezi  Zmrzlina Elezi

- Poctivá zmrzlinárska výroba v Bratislave už v 80-tych rokoch  - 


Firma založená členmi rodiny Elezi sa už štyri generácie zaoberá výrobou a predajom pravej balkánskej varenej zmrzliny. Od roku 1973 firma sídlila na Rajskej ulici v Bratislave (oproti hotelu Kyjev). V týchto priestoroch rodina prevádzkovala dnes už legendárnu výrobňu a predajňu zmrzliny, ktorú pozná takmer každý Bratislavčan. V týchto priestoroch rodina pôsobila pod rôznymi družstvami. Od roku 1990 je pod právnou formou živnosti.